pierścionki

czwartek, 26 lipca 2012

pierścionek

srebrny pierściomek

srebrny pierściomek

srebrny pierściomek

srebrny pierścionek

Pierścionek został wykonany ręcznie (bez użycia gotowych form i szablonów) z czystego srebra w technice art clay. Na wąskiej, gładkiej obrączce znajduje się gałązka o chropowatej powierzchni ozdobiona maleńkimi listkami i kwiatem (o średnicy 11 mm) z umieszczoną w jego centrum perłą słodkowodną. Srebro zostało zaoksydowane, przetarte i wypolerowane. Rozmiar jubilerski pierścionka: 14. Średnica wewnętrzna obrączki: 17,5 mm. Pierścionek pasuje do kompletu z bransoletką i kolczykami o tej samej nazwie.

 

 

sobota, 02 kwietnia 2011

pierścionek

Pierścień wykonany od podstaw ze srebra pr. 999. Ozdobiony został czteromilimetrowymi kuleczkami lapis lazuli i pirytu. Srebro jest zaoksydowane, przetarte i wypolerowane. Średnica wewnętrzna obrączki wynosi ok. 17,5 mm; rozmiar jubilerski: 15; szerokość obrączki  od 7 do 14 mm; waga pierścionka: 6,6 grama.

 

czwartek, 08 kwietnia 2010

pierścionek

srebrny pierścionek

srebrny pierścionek

srebrny pierścionek

Pierścionek MR.BIG - jest rzeczywiście duży; waży trochę ponad 15 gramów, obrączka jest szeroka na 9 mm, a główka pierścienia wysoka na 1,5 cm i w większości jest pusta w środku. co do rozmiaru, próbowałam osiągnąć 12 i... pudło! pierścień był robiony na rozmiar 17, aby po wypaleniu ubyło mu 4-5 rozmiarów. skurczył się aż o 7 rozmiarów, osiągając maleńki rozmiar 10, co oczywiście nie wzbudziło mojego zachwytu :/

 

piątek, 18 września 2009

pierścionek

srebrny pierścionek

srebrny pierścionek

srebrny pierścionek

srebrny pierścionek

srebrny pierścionek

Ten pierścionek jest moją pierwszą pracą z AC, jaką wykonałam po kursie, a minęło już w końcu ponad 1,5 miesiąca. Ostatnie tygodnie mijały mi bardzo szybko i w większości wypełniały je sprawy bezpośrednio niezwiązane z robieniem biżuterii - porządki, gromadzenie warsztatu AC, sprawy urzędowe, pisanie wniosku, nawet nie zauważyłam kiedy zleciał ten czas. W końcu jednak nie mogłam już dłużej wytrzymać i sięgnęłam do paczuszki ze srebrną glinką.

W moim pierwotnym zamierzeniu pierścionek miały zdobić nietoperze, ewentualnie delfiny. Jednak za bardzo męczyłam się z dopasowaniem odpowiedniego wzoru, by dobrze prezentował się na wypukłej formie i zdecydowałam się ostatecznie na dużo prostsze winogrona. Jednak mimo wszelkich "ale", kompromisów, na które musiałam pójść itp. jestem zadowolona z mojej pierwszej w pełni samodzielnej pracy. Uwielbiam duże srebrne pierścienie, w dodatku ten idealnie leży na moim palcu i chętnie bym go sobie zostawiła, ale niech idzie w świat. Kiedy moja biżuteria znajduje nowe właścicielki cieszy mnie to chyba jeszcze bardziej niż gdy zostaje u mnie, co zresztą zdarza się niezwykle rzadko, w myśl przysłowia, że szewc bez butów chodzi ;)

A teraz formalności ;) Pierścionek jest oczywiście wykonany z czystego srebra i w najdrobniejszym szczególe jest dziełem moich własnych rąk, co w robieniu biżuterii jest dla mnie największą przyjemnością, którą tak naprawdę dopiero dla siebie odkrywam. Obrączkę od wewnątrz wypolerowałam, aby była przyjemna w dotyku, a z wierzchu ją zsatynowałam. Zaoksydowałam jedynie koszyczek pierścienia, przy czym liść przetarłam na mat, a grona wypolerowałam na lustrzany połysk. Rozmiar jubilerski pierścionka: 14; waga: 7,6 g.

 

niedziela, 30 sierpnia 2009

pierścionek

srebrny pierścionek z perłą

srebrny pierścionek z perłą srebrny pierścionek z perłą

pierścionek ANTYCZNA PERŁA - wykonany przeze mnie od podstaw z czystego srebra (pr. 999). srebro zostało zaoksydowane i przetarte. w centrum pierścionka znajduje się naturalna perła. średnica wewnętrzna pierścionka wynosi niecałe 19 mm; rozmiar jubilerski: 20; waga: 9,4 g.

pierścionek powstał w oparciu o projekt przewidziany przez kurs AC z małym dodatkiem mojej własnej inwencji ;)

 


ArsNeo AleŁadne Users Online
free counters
Portal Sztuka
Jewelry  Blogs - BlogCatalog Blog Directory