moje koty

czwartek, 30 sierpnia 2012

Pora na jakiś koci wpis, tym bardziej, że biżuteryjny zastój na blogu w dużej mierze spowodowany był kocimi sprawami. Moja kociarnia powiększyła się chwilowo o dwie wolno żyjące kocie damy. Pierwsza z nich, Kicia, już na dobre zadomowiła się w naszej piwnicy. To przeurocza, mądra i niezwykle przyjazna kotka, którą od dawna traktuję jak swojego szóstego kota. Druga dziewczyna, Kiciaszek, mieszkała w piwnicy kilka miesięcy. Nie mniej urocza od Kici, ale to istny dzikus i złośnica ;) Po wielkiej (i na szczęście udanej) akcji pt. "złapać kota i wysterylizować" Kiciaszek już wydobrzał i od ponad tygodnia mieszka na wsi w swoim nowym domu :)

 

Kicia

koty

 

Kiciaszek

koty

 

22:10, blue_inari , moje koty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 kwietnia 2012

koty    koty

koty

koty

No i wreszcie kocia część domowników doczekała się swojego kociego drzewka, które obiecywałam im od lat. Zawsze coś stało na przeszkodzie: a to brak nadmiaru gotówki, a to coś innego mnie zajmowało, to znów nie wiedziałam, w którym miejscu mógłby taki koci mebel stanąć, a z tym miejscem był chyba największy problem. Tak więc marzenie o dwumetrowym drzewku trzeba było odłożyć, bo na szerokość nigdzie w mieszkaniu nie dałoby się już wcisnąć, i dlatego drzewko jest dość niskie i nie za duże, ale koty już pokochały ten dodatkowy - i tylko swój własny - metraż :) Nie ma chwili, żeby przynajmniej jedna sztuka kota (a z reguły więcej spośród wszystkich pięciu sztuk) się na nim nie wylegiwała :)

Oczywiście, mimo solidnej konstrukcji oraz zapewnień producenta, że drzewko jest duże w sam raz dla maine coona, moje kocie bydła płci męskiej, skacząc po nim, chybotały nim na wszystkie strony. Stąd prowizoryczna podpórka w postaci pudełka, która jednak dobrze zdaje egzamin i drzewko nabrało stabilności. Prawda jest też taka, że moja kotka maine coonka i jej maleńka córeczka spokojnie mogłyby użytkować to drzewko i bez dodatkowych umocnień, jednak trzy męskie bydła w postaci dachowca, brytyjczyka oraz hybrydy syberyjsko-brytyjskiej są ponadnormatywnie wielkie i ciężkie :)

19:32, blue_inari , moje koty
Link Dodaj komentarz »

ArsNeo AleŁadne Users Online
free counters
Portal Sztuka
Jewelry  Blogs - BlogCatalog Blog Directory