naszyjniki

niedziela, 25 listopada 2012

naszyjnik

srebrny naszyjnik

srebrny naszyjnik

srebrny naszyjnik

Delikatny naszyjnik w formie stylizowanej gałązki z liśćmi miłorzębu. Gałązka w całości jest wykonana ręcznie z czystego srebra w technice art clay. Zdobią ją różowe cyrkonie, fasetowane oponki kwarcu rubinowego oraz fasetowane briolety kwarcu mystic green. Srebro zostało zaoksydowane i miejscami przetarte oraz mocno wypolerowane dla wydobycia wzoru. Długość centralnego, ozdobnego elementu naszyjnika wynosi 6,5 cm.

 

 

 

piątek, 27 kwietnia 2012

naszyjnik

Srebrny naszyjnik. W jego centrum znajduje się gałązka z liśćmi ginkgo, uformowana ręcznie (bez użycia gotowych form) z czystego srebra w technice art clay. Zdobią ją różnej wielkości przezroczyste cyrkonie. Łańcuszek w części składającej się z elementów w formie litery „S” również został wykonany ręcznie. Zarówno łańcuszek, jak i gronka, ozdobione są fasetowanymi kulami kryształu górskiego oraz pozłacanymi srebrnymi kuleczkami. Srebro najpierw zostało zmatowione, następnie zaoksydowane na czarno i jedynie miejscami, dla podkreślenia wypukłości, przetarte. Całość  jest lekko wypolerowana. Długość naszyjnika można regulować od 52 do 56,5 cm. Wymiary gałązki: 5,7 x 2,4 cm; długość gronek: 2,5 cm i 3,8 cm.

 

sobota, 03 marca 2012

naszyjnik

srebrny naszyjnik z perłami

srebrny naszyjnik z perłami

srebrny naszyjnik z perłami

srebrny naszyjnik z perłami

Naszyjnik wykonany na zamówienie do kompletu wraz z kolczykami Perły na łące. Główny element naszyjnika stanowi gałązka wykonana od podstaw ręcznie z czystego srebra w technice art clay silver. Całość zdobią perły słodkowodne, których biel pięknie kontrastuje z oksydowanym srebrem. Długość naszyjnika wynosi 53,5 cm (z regulacją do 58,5 cm); długość łańcuszka z gronkiem: 5 cm.

 

 

naszyjnik

srebrny naszyjnik

srebrny naszyjnik

srebrny naszyjnik

srebrny naszyjnik

Naszyjnik wykonany na zamówienie do kompletu wraz z klipsami Niebieskie bratki. Kwiat bratka oraz listek zostały uformowane ręcznie z czystego srebra w technice art clay silver. Środek bratka, gronko oraz łańcuszek zdobią niebieskie perełki słodkowodne, dodatkowo w łańcuszek zostały wkomponowane fasetowane oponki prehnitu. Oksyda nadała srebru lekkie odcienie błękitu i brązu. Długość łańcuszka jest regulowana i wynosi od 53 do 57,5 cm; długość łańcuszka z gronkiem: 6 cm.

 

 

środa, 22 czerwca 2011

naszyjnik

Okazały, a jednocześnie prosty w formie, naszyjnik wykonany jest ze srebra pr. 925 i 930. Zapięcie ze srebra Thai Karen Hill Tribe, stanowiące ozdobę naszyjnika, zostało umieszczone z boku. Całość zdobią piryty i sodality w kształcie kul o wymiarach od 4 do 14 mm. Srebro zostało zaoksydowane, przetarte i wypolerowane. Całkowita długość naszyjnika wynosi  ok. 86 cm, natomiast długość mierzona po najkrótszym łańcuszku (najbliżej szyi) - ok. 70 cm.

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6

ArsNeo AleŁadne Users Online
free counters
Portal Sztuka
Jewelry  Blogs - BlogCatalog Blog Directory