piątek, 27 kwietnia 2012

kolczyki

srebrne kolczyki

srebrne kolczyki

srebrne kolczyki

Długie, a jednocześnie delikatne i lekkie srebrne kolczyki, których główną ozdobą są liście ginkgo , uformowane ręcznie (bez użycia gotowych form) z czystego srebra w technice art clay. Srebro najpierw zostało zmatowione, następnie zaoksydowane na czarno i jedynie miejscami, dla podkreślenia wypukłości, przetarte. Całość  jest lekko wypolerowana. Z ciemnym srebrem kontrastują przezroczyste cyrkonie na listkach oraz pozłacane srebrne kuleczki w gronkach. Całkowita długość kolczyków wynosi 6 cm.

 

 

bransoletka

Bransoletka wykonana ze srebra oraz kamieni ozdobnych: chryzoprazów, żółtych opali i kwarcu rubinowego. Główny łańcuszek bransoletki zakończony jest puchatym, ażurowym serduszkiem ozdobionym pomarańczową cyrkonią. Serduszko zostało uformowane ręcznie z czystego srebra w technice art clay. Srebro jest zaoksydowane, lekko przetarte oraz wypolerowane. Długość bransoletki (umożliwiającą zapinanie) można regulować od 18,5 do 22 cm; długość łącznie z serduszkiem: 25 cm.

 

koty    koty

koty

koty

No i wreszcie kocia część domowników doczekała się swojego kociego drzewka, które obiecywałam im od lat. Zawsze coś stało na przeszkodzie: a to brak nadmiaru gotówki, a to coś innego mnie zajmowało, to znów nie wiedziałam, w którym miejscu mógłby taki koci mebel stanąć, a z tym miejscem był chyba największy problem. Tak więc marzenie o dwumetrowym drzewku trzeba było odłożyć, bo na szerokość nigdzie w mieszkaniu nie dałoby się już wcisnąć, i dlatego drzewko jest dość niskie i nie za duże, ale koty już pokochały ten dodatkowy - i tylko swój własny - metraż :) Nie ma chwili, żeby przynajmniej jedna sztuka kota (a z reguły więcej spośród wszystkich pięciu sztuk) się na nim nie wylegiwała :)

Oczywiście, mimo solidnej konstrukcji oraz zapewnień producenta, że drzewko jest duże w sam raz dla maine coona, moje kocie bydła płci męskiej, skacząc po nim, chybotały nim na wszystkie strony. Stąd prowizoryczna podpórka w postaci pudełka, która jednak dobrze zdaje egzamin i drzewko nabrało stabilności. Prawda jest też taka, że moja kotka maine coonka i jej maleńka córeczka spokojnie mogłyby użytkować to drzewko i bez dodatkowych umocnień, jednak trzy męskie bydła w postaci dachowca, brytyjczyka oraz hybrydy syberyjsko-brytyjskiej są ponadnormatywnie wielkie i ciężkie :)

19:32, blue_inari , moje koty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 marca 2012

bransoletka

srebrna bransoletka z perłami

srebrna bransoletka z perłami

srebrna bransoletka z perłami

srebrna bransoletka z perłami

Bransoletka wykonana na zamówienie do kompletu z kolczykami i naszyjnikiem. Gałązka z kwiatkiem zostały wykonane od podstaw ręcznie z czystego srebra w technice art clay silver. Ozdobione są białymi perłami słodkowodnymi. Podobne perły tworzą bransoletkę wokół nadgarstka. Srebro zostało zaoksydowane, przetarte i wypolerowane. Długość bransoletki można regulować od 19 cm do 23 cm.

 

 

bransoletka

srebrna bransoletka

srebrna bransoletka

srebrna bransoletka

srebrna bransoletka

srebrna bransoletka

Bransoletka wykonana na zamówienie do kompletu z klipsami i naszyjnikiem. Kwiat bratka, a także listek na końcu łańcuszka  zostały uformowane ręcznie z czystego srebra w technice art clay silver. Środek bratka zdobi granatowa perełka słodkowodna. Granatowe perły słodkowodne oraz fasetowane oponki prehnitu znajdują się również w łańcuszku wokół nadgarstka. Srebro zostało zaoksydowane na kolor niebieski, przetarte i wypolerowane. Średnica kwiatu: 2,5 cm. Długość bransoletki można regulować od 20 cm do 24 cm. 

 

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42

ArsNeo AleŁadne Users Online
free counters
Portal Sztuka
Jewelry  Blogs - BlogCatalog Blog Directory