czwartek, 30 sierpnia 2012

Pora na jakiś koci wpis, tym bardziej, że biżuteryjny zastój na blogu w dużej mierze spowodowany był kocimi sprawami. Moja kociarnia powiększyła się chwilowo o dwie wolno żyjące kocie damy. Pierwsza z nich, Kicia, już na dobre zadomowiła się w naszej piwnicy. To przeurocza, mądra i niezwykle przyjazna kotka, którą od dawna traktuję jak swojego szóstego kota. Druga dziewczyna, Kiciaszek, mieszkała w piwnicy kilka miesięcy. Nie mniej urocza od Kici, ale to istny dzikus i złośnica ;) Po wielkiej (i na szczęście udanej) akcji pt. "złapać kota i wysterylizować" Kiciaszek już wydobrzał i od ponad tygodnia mieszka na wsi w swoim nowym domu :)

 

Kicia

koty

 

Kiciaszek

koty

 

22:10, blue_inari , moje koty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 lipca 2012

pierścionek

srebrny pierściomek

srebrny pierściomek

srebrny pierściomek

srebrny pierścionek

Pierścionek został wykonany ręcznie (bez użycia gotowych form i szablonów) z czystego srebra w technice art clay. Na wąskiej, gładkiej obrączce znajduje się gałązka o chropowatej powierzchni ozdobiona maleńkimi listkami i kwiatem (o średnicy 11 mm) z umieszczoną w jego centrum perłą słodkowodną. Srebro zostało zaoksydowane, przetarte i wypolerowane. Rozmiar jubilerski pierścionka: 14. Średnica wewnętrzna obrączki: 17,5 mm. Pierścionek pasuje do kompletu z bransoletką i kolczykami o tej samej nazwie.

 

 

bransoletka

srebrna bransoletka

srebrna bransoletka

Bransoletka wykonana ze srebra pr. 999, 930 i 925. Wypukłe monety z odbitym wzorem liścia i ozdobione motywami roślinnymi oraz przezroczystą i czarnymi cyrkoniami zostały uformowane ręcznie z czystego srebra w technice art clay. Łańcuszki zdobią kuleczki onyksu oraz gładkie kule i fasetowane oponki kryształu górskiego. Srebro jest zaoksydowane, przetarte i miejscami wypolerowane. Średnica monetek: 17-18 mm. Długość bransoletki jest regulowana i wynosi 18 - 22 cm + zawieszka na końcu łańcuszka regulacyjnego.

 

 

zawieszka

Zawieszka w kształcie pilota wykonana ręcznie z czystego srebra w technice art clay. Zdobi ją maleńka, dwumilimetrowa, rubinowa cyrkonia imitująca diodę. Rewers ma satynową powierzchnię, natomiast awers jest bardziej matowy, przez co wyraźniej odznaczają się klawisze wypolerowane na wysoki połysk. Całość została zaoksydowana, a następnie mocno przetarta i miejscami wypolerowana, aby oksyda podkreślała tylko konkretne szczegóły. Wymiary pilota bez kółeczka i krawatki: 29 x 10 x 3 mm. Długość z kółeczkiem i krawatką: 4 cm.

 

czwartek, 19 lipca 2012

Dwie zawieszki z różą Lutra wykonane ostatnio na zamówienie. Średnica: 2,3 cm - duża i 1,5 cm - mała; całkowita długość: 3,5 cm - duża, 2,6 cm - mała.

Duża...

zawieszka

srebrna zawieszka róża lutra

srebrna zawieszka róża lutra

srebrna zawieszka róża lutra

 

... i mała

zawieszka

srebrna zawieszka róża lutra

srebrna zawieszka róża lutra

srebrna zawieszka róża lutra

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42

ArsNeo AleŁadne Users Online
free counters
Portal Sztuka
Jewelry  Blogs - BlogCatalog Blog Directory