środa, 27 października 2010

naszyjnik

Naszyjnik tworzy komplet z kolczykami poniżej. Razem były ozdobą mojej ślubnej sukienki stylizowanej na ubiór z początków XX wieku.

 

kolczyki

Kolczyki wykonane są ze srebra oraz pereł słodkowodnych i fasetowanych granatów. Ich długość wynosi ok. 9 cm.

 

obrączka

o2

Nie jestem fanką złotej biżuterii, ale ślubnej obrączki nie wyobrażam sobie innej niż z żółtego złota. Jedyne fanaberie, na jakie sobie pozwoliłam, zamawiając jej wykonanie, to satynowana powierzchnia i jasnobłękitny topaz :) No tak, to nie ja zrobiłam tę obrączkę, ale to ja ją noszę na palcu od ostatniej soboty :))

 

13:44, blue_inari , ode mnie
Link Komentarze (4) »
sobota, 02 października 2010

naszyjnik

naszyjnik

naszyjnik

naszyjnik

DZIKI BLUSZCZ - masywny naszyjnik, wykonany ze stopniowanych dysków fluorytu i srebrnego łańcucha o dużych okrągłych ogniwach. Oryginalną ozdobę naszyjnika stanowi asymetrycznie umieszczony medalion, uformowany przeze mnie od podstaw z czystego srebra. Srebro użyte w naszyjniku jest próby 999 (medalion), a także pr. 930 i 925. Wszystkie elementy srebrne zostały zaoksydowane i wypolerowane. Długość naszyjnika wynosi 66 cm; można ją dowolnie skracać, wpinając hak we wcześniejsze ogniwo łańcucha.

 

naszyjnik

naszyjnik

naszyjnik

MIĘTA Z LAWENDĄ - naszyjnik wykonany jest z fluorytów w chłodnych zielono-fioletowych barwach oraz ze srebra pr. 925 i 930. Masywny, ale zarazem elegancki łańcuch wokół szyi jest poprzetykany walcami ze srebra o chropowatej fakturze oraz fluorytami. Srebro zostało zaoksydowane, a następnie wypolerowane. Maksymalna długość naszyjnika wynosi 55 cm, lecz można ją regulować, wpinając hak w któreś z wcześniejszych ogniw łańcucha.

 


ArsNeo AleŁadne Users Online
free counters
Portal Sztuka
Jewelry  Blogs - BlogCatalog Blog Directory