niedziela, 23 stycznia 2011

wisior

srebrny wisior

Wzór rozety narysowałam, a następnie rysunek przeniosłam na wilgotną glinkę modelarską i w niej wyrzeźbiłam rozetę.

forma

Tę formę odcisnęłam w silikonie.

forma

Silikonowa forma posłużyła mi już do odbicia wzoru w srebrnej glince. Rozeta jeszcze przed wysuszeniem AC wymagała kilku kosmetycznych poprawek. W dodatku w samym środku warstwa AC była za cienka, więc dla wzmocnienia dorobiłam drugą stronę; nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło ;)

srebrny wisior

srebrny wisior

srebrny wisior

srebrny wisior

srebrny wisior

Całość jest zdobiona granatami, a w centrum rozety znajduje się cyrkonia. Średnica medalionu wynosi 3,9 cm, długość całego wisiora, wraz z łańcuszkami – 13 cm. Wisior zawieszony jest na długim łańcuszku – 68 cm.

 

sobota, 15 stycznia 2011

bransoletka

Bransoletka wykonana jest z oksydowanego srebra oraz kianitów i apatytów. Jej długość wynosi 19,5 cm. Długość wisiorka - 4,5 cm.

 

środa, 12 stycznia 2011

 

wisior

srebrny wisior

srebrny wisior

srebrny wisior

srebrny wisior

srebrny wisior

Dwustronny, przestrzenny wisior wykonany przeze mnie od podstaw z czystego srebra. Rewers i awers nawiązują do siebie wzorem, jednak przód wisiora jest bardziej klasyczny, utrzymany w stylistyce Art Deco, ozdobiony ażurowym wzorem oraz dużą, przezroczystą cyrkonią. Tył, choć z powtórzonym, jednak na inny sposób, wzorem, ma już zupełnie odmienny charakter. Nie chciałam, aby ten wisior został zdominowany przez łańcuszek zdobiony kamieniami, jednak chciałam zawiesić go na czymś prostym, a zarazem wyjątkowym. Łańcuch, zapinany na hak, wykonałam własnoręcznie. Każdy z jego segmentów został wyklepany ze srebrnego drutu, a następnie wymłotkowany dla otrzymania faktury. Całość zaoksydowałam i wypolerowałam. Wisior, nie licząc kółeczek, ma wymiary 25 x 25 x 5 mm. Długość łańcuszka  wynosi 68 cm.

 


ArsNeo AleŁadne Users Online
free counters
Portal Sztuka
Jewelry  Blogs - BlogCatalog Blog Directory